19th December 2015- North West XC Open Finishers List

1. 1574 Reed Declan m SM CoD Spartans 18:59
2. 1636 Lynch Seamus m SM Newcastle 19:06
3. 1719 Camplbell Brian m SM Willowfield Harriers 19:08
4. 1691 Bogle Allan m M35 CoD Spartans 19:12
5. 1035 Rankin Scott m SM Foyle Valley 19:15
6. 1683 Johnston Neil m SM Springwell 19:28
7. 1000 Roberts Greg m SM CoD Spartans 19:32
8. 1649 McMeechan Craig m SM North Down 19:36
9. 1606 McGuinness Chris m M35 Foyle Valley 19:41
10. 1708 McIntyre Pius m SM Foyle Valley 19:53
11. 1671 Dyer Michael m SM North Down 19:57
12. 1670 Williamson J.P m SM CoD Spartans 19:57
13. 1607 Budde James m SM North Down 20:03
14. 1267 Crawley Michael m SM U/A 20:05
15. 1553 Stewart Fintan m SM CoD Spartans 20:11
16. 1608 Patterson Mark m SM North Down 20:16
17. 1715 Wylie Stephen m SM North Down 20:19
18. 1612 McGinty Emmett m SM CoD Spartans 20:22
19. 1544 McElhinney Dermot m M45 CoD Spartans 20:27
20. 1709 McGilloway Roy m SM Foyle Valley 20:29
21. 1620 McNeilly David m M35 Newcastle 20:35
22. 1548 Gallagher Martin m SM Foyle Valley 20:36
23. 1679 Lyons Gareth m M35 Ballydrain 20:37
24. 1602 Logan Noel m SM CoD Spartans 20:42
25. 1641 Melviue Martin m SM Newcastle 20:44
26. 1713 Scott Dennis m SM North Down 20:47
27. 1578 Glass Bliadhan m SM Acorns 20:50
28. 1633 Carlin Paul m SM Newcastle 20:50
29. 1650 Collins Ciaran m SM Carmen Runners 20:53
30. 1623 Marsh Francis m M50 North Down 20:54
31. 1654 McDAid Francis m SM Acorns 20:56
32. 1564 Lynam Domhnall m SM St Michaels 20:59
33. 1727 McKee Johnathan m SM Springwell 21:00
34. 1077 Toner Ivan m M35 L’kenny AC 21:02
35. 1556 Loughrey Pat m SM Inishowen AC 21:06
36. 1673 Dinsmore Luke m SM Springwell 21:07
37. 1705 McAlary Stephan m SM Springwell 21:12
38. 1733 Connor Stephen m SM Foyle Valley 21:13
39. 1162 McCafferty Paul m M45 CoD Spartans 21:16
40. 1038 Lenehan John m SM CoD Spartans 21:17
41. 1655 McVey Martin m SM Acorns 21:18
42. 1681 mcPeake Christopher m SM CoD Spartans 21:18
43. 1668 Canning Johnathan m SM Foyle Valley 21:25
44. 1669 Donnelly Brendan m SM Newcastle 21:32
45. 1610 Hughes Eoin m SM Acorns 21:35
46. 1611 Murphy Michael m M35 CoD Spartans 21:36
47. 1577 Long Mark m SM Foyle Valley 21:39
48. 1563 Scallion Jack m SM St Michaels 21:43
49. 1676 McDowell Connor m SM CoD Spartans 21:46
50. 1632 McNeilly Deon m M50 Newcastle 21:50
North West XC Open
Finisher List
TotalRank Bib Name Sex AG Club Time
1
51. 1557 Wallace Darren m M35 Foyle Valley 21:51
52. 1718 Brennan Alex m M40 Ballymena Runners 21:52
53. 1680 Murray Ryan m SM Springwell 21:53
54. 1717 Murphy Terry m M40 Foyle Valley 21:57
55. 1648 McMeechan Jamie m SM North Down 21:58
56. 1704 McCarron Luke m SM CoD Spartans 22:06
57. 1690 Cultra Michael m M35 East Down 22:08
58. 1084 Crawford Kieran m M35 L’kenny AC 22:12
59. 1621 Hamilton Darren m M40 North Down 22:17
60. 1309 Mooney Martin m SM Inishowen AC 22:19
61. 1687 Burns Paul m M40 East Down 22:21
62. 1638 Logan Diarmuid m SM Acorns 22:23
63. 1672 O’Kane Diarmuid m M40 Acorns 22:24
64. 1605 Mehany aaron m SM Acorns 22:30
65. 1674 McDevitt Connor m SM Foyle Valley 22:32
66. 1728 Butler Julie w SW Omagh Harriers 22:33
67. 1565 Morris Oisin m SM St Michaels 22:35
68. 1635 McMurray Shalene w SW Newcastle 22:39
69. 1627 Higgins patrick m SM Newcastle 22:41
70. 1645 Kelly John m M45 Newcastle 22:44
71. 1640 McCrickard P.J m M40 Newcastle 22:45
72. 1653 Mills Joanne w SW Newcastle 22:45
73. 1080 McIntyre Andrew m SM Orangegrove AC 22:47
74. 1711 Monaghan Eamonn m M50 Enniskillen R C 22:50
75. 1552 McGee Niall m M40 Inishowen AC 22:51
76. 1545 Cole Aron m M40 Foyle Valley 22:57
77. 1562 Worley Bruce m SM St Michaels 23:00
78. 1300 McCallion Tommy m M35 Rise 23:02
79. 1736 Gibson Rachel w SW North Down 23:02
80. 1702 Bradley Frankie m M35 Foyle Valley 23:03
81. 1613 Mulgrew Fergal m M40 Acorns 23:06
82. 1624 Byrne Paul m M40 Newcastle 23:07
83. 1061 Dunlop Martin m SM Olympian 23:11
84. 1703 Mcgahey Stephen m SM CoD Spartans 23:17
85. 1167 O’Doherty Gerry m M60 Springwell 23:19
86. 1701 Campbell Rodney m M40 Foyle Valley 23:20
87. 1554 Stewart Rob m M50 CoD Spartans 23:23
88. 1639 Loughran Martin m M35 Acorns 23:24
89. 1682 Melarkey Mark m M40 CoD Spartans 23:24
90. 1297 Somerville David m SM 1Zero1 athletes 23:27
91. 1164 Montgomery Robin m M45 Orangegrove AC 23:27
92. 1616 Thom Pauline w W45 Ballymena and Antrim AC 23:28
93. 1684 McMonagle Jackie w W45 CoD Spartans 23:36
94. 1580 Taylor Sam m SM Acorns 23:39
95. 1263 Kelly Nigel m SM Ballydrain 23:46
96. 1689 O’Conner Mark m M45 East Down 23:46
97. 1547 Donaghy Philip m M45 CoD Spartans 23:49
98. 1716 Deery Emmett m SM CoD Spartans 23:49
99. 1631 Strachan Alan m M45 Newcastle 23:51
100. 1166 Lilburn Peter m M60 CoD Spartans 23:52
101. 1666 Walsh Michael m M45 Enniskillen R C 23:52
102. 1630 Moore Katie w SW North Down 23:53
North West XC Open
Finisher List
TotalRank Bib Name Sex AG Club Time
2
103. 1747 Garrett Colin m M35 Ballydrain 23:54
104. 1634 Wilsom Robert m M55 Willowfield Harriers 23:55
105. 1720 Dunleavey Marty m M50 Foyle Valley 24:00
106. 1582 Groogan Pat m M50 Acorns 24:05
107. 1658 McMullan Martina w W45 Foyle Valley 24:07
108. 1698 Black Roly m M40 Foyle Valley 24:08
109. 1710 Monaghan Edel w SW Enniskillen R C 24:09
110. 1590 Shaw Alan m M50 Acorns 24:09
111. 1748 Stanex Raymond m M45 Ballydrain 24:10
112. 1644 Rodgers Richard m M50 Newcastle 24:12
113. 1269 Mawhinney Norman m M55 Ballydrain 24:15
114. 1696 Sheilds Hannah w W50 CoD Spartans 24:18
115. 1558 Ryan Chris m M45 Foyle Valley 24:23
116. 1299 Kelly Adrian m SM N.W.T.C 24:28
117. 1675 McGill Declan m M35 Foyle Valley 24:35
118. 1712 McGirr Martin m M35 Acorns 24:39
119. 1678 Coyle Kieran m M40 Valley Running Club 24:39
120. 1745 Moore Thomas m M40 Springwell 24:40
121. 1181 Paul Anne w W50 CoD Spartans 24:42
122. 1746 Gilmore Philip m M45 Ballydrain 24:43
123. 1551 Young Jeff m SM Valley Running Club 24:44
124. 1275 Earney Mark m M45 Ballydrain 24:48
125. 1730 Walker Colin m M40 North Down 24:51
126. 1292 McGinley Peter m SM L.A.C 24:54
127. 1628 Troeng Mari w SW Newcastle 24:59
128. 1735 Smith Joe m M40 North Belfast Harriers 25:01
129. 1667 Malone Tara w W35 Enniskillen R C 25:04
130. 1629 Jackson Amy w SW CoD Spartans 25:13
131. 1726 Rea Frank m M55 North Down 25:14
132. 1277 McIlmoyle Warren m M35 Springwell 25:20
133. 1737 Boyce Evan m M35 Ballydrain 25:20
134. 1172 McGinley Jane w W35 L’kenny AC 25:25
135. 1637 McGuckin Chalky m M35 Acorns 25:26
136. 1665 McDonnell John m M45 Enniskillen R C 25:26
137. 1742 Andrews Shane m SM Ballydrain 25:27
138. 1165 Mackey Barry m M50 L’kenny AC 25:31
139. 1549 Laverty Aoife w SW CoD Spartans 25:36
140. 1090 Coyle Paul m M35 Foyle Valley 25:42
141. 1692 McCarthy Joseph m M55 CoD Spartans 25:45
142. 1291 McDonough Valerie w W40 North Down 25:46
143. 1575 Diver Deirdre w SW L.A.C 25:48
144. 1706 McGinty Gemma w SW Foyle Valley 25:49
145. 1168 Todd Brian m M60 Orangegrove AC 25:50
146. 1722 McCarron Mark m SM Enniskillen R C 25:52
147. 1622 Neill Grainne w W50 Foyle Valley 26:02
148. 1699 Crumley Sean m M40 Foyle Valley 26:04
149. 1155 Mooney Sean m M40 Foyle Valley 26:05
150. 1173 Boyle Marie w W35 L’kenny AC 26:10
151. 1677 Conway Kevin m M40 Acorns 26:14
152. 1581 Murphy Oliver m M40 Acorns 26:17
153. 1663 Murray Shelagh w W45 CoD Spartans 26:18
154. 1169 Lynch Gerry m M70 CoD Spartans 26:22
North West XC Open
Finisher List
TotalRank Bib Name Sex AG Club Time
3
155. 1171 Leese Janeen w SW CoD Spartans 26:27
156. 500 Kelly Heather w W50 Ballydrain 26:30
157. 1700 Hassan Niall m M35 Acorns 26:32
158. 1120 Downey Chris m M35 Orangegrove AC 26:34
159. 1278 McIlmoyle Kerrie w W35 Springwell 26:34
160. 1274 McKibben Trisha w SW Newcastle 26:37
161. 1652 Rice Stephen m M45 Newcastle 26:37
162. 1593 McKernan Annemarie w W35 Acorns 26:38
163. 1643 Doherty Tom m M50 Foyle Valley 26:38
164. 1685 Fraser Ciara w W35 CoD Spartans 26:42
165. 1656 O’Donnell Peter m SM CoD Spartans 26:47
166. 1293 Kerr Stephen m M35 Acorns 26:48
167. 1615 Cradden Séamus m SM Foyle Valley 26:50
168. 1265 Marley Gillian w SW Milford 26:51
169. 1609 McGuinness Jim m M50 Foyle Valley 26:55
170. 1176 McKimm Julie w W40 Orangegrove AC 26:56
171. 1743 Jack Peter ‘The Man’ m M55 Springwell 26:56
172. 1270 Elliot Mark m M45 Ballydrain 27:01
173. 1295 McGuigan Lisa w W35 Foyle Valley 27:02
174. 1036 Mooney Rory m SM Foyle Valley 27:04
175. 1573 Hoey Colin m M45 Ballymena Runners 27:05
176. 1180 Canavan Brigeen w W45 CoD Spartans 27:05
177. 1567 McNeill Áine w W50 Dromore AC 27:07
178. 1642 Cairns Gary m M45 Newcastle 27:09
179. 1561 Connor Brendan m M50 CoD Spartans 27:11
180. 1721 Mullan Annalisa w W35 Foyle Valley 27:11
181. 1740 McKeag Alex m M45 Ballydrain 27:14
182. 1651 Devlin Rita w W40 Newcastle 27:21
183. 1543 Boal Francis m M65 Lagan Valley 27:24
184. 1626 Murray Christine w W45 County Antrim 27:27
185. 1264 Marley Liam m M55 Milford 27:29
186. 1093 Wagstaff Mark m M35 U/A 27:30
187. 1744 McGinley Mark m M40 Foyle Valley 27:33
188. 1583 Thom Brian m M45 Acorns 27:33
189. 1572 Seaton David m M70 North Down 27:37
190. 1559 Cutliffe Karren w W40 CoD Spartans 27:37
191. 1686 Harkin Sean m M40 Foyle Valley 27:37
192. 1739 McKeag Nicky w W40 Ballydrain 27:39
193. 1296 Coyle Lisa w SW Carmen Runners 27:39
194. 1566 Connor Claire w W50 CoD Spartans 27:45
195. 1731 McGilloway Emma w SW Foyle Valley 27:47
196. 1659 McCann Jacqueline w W35 Foyle Valley 27:49
197. 1268 Harrigan Rory m SM CoD Spartans 27:49
198. 1625 Henderson Natasha w SW County Antrim 27:50
199. 1284 Moran Catherine w W55 Foyle Valley 27:51
200. 1281 Benton Sarah w W45 North Down 27:53
201. 1247 Stewart Stephen m M45 Ballydrain 27:57
202. 1697 McGilloway Paula w W50 CoD Spartans 28:02
203. 1568 McCartan Helen w W40 Dromore AC 28:09
204. 1734 Allen Susanna w W50 Ballymena 28:12
205. 1550 Bacon Timothy m M35 Valley Running Club 28:13
206. 1714 McGarvey John m M35 North Down 28:15
North West XC Open
Finisher List
TotalRank Bib Name Sex AG Club Time
4
207. 1569 Mackin Mary w W60 Dromore AC 28:17
208. 499 Kelly David m M50 Ballydrain 28:18
209. 1662 Young Shauna w SW Acorns 28:19
210. 1546 Mulligan Jacqueline w W40 Acorns 28:20
211. 1288 Moran Joanne w W35 North Down 28:24
212. 1588 Sands Leanne w SW Acorns 28:24
213. 1589 Simpson Lisa w W35 Acorns 28:25
214. 1285 Moran Orla w W40 Foyle Valley 28:28
215. 1555 Boyle Ciara w SW CoD Spartans 28:31
216. 1619 Magee Declan m M45 Newcastle 28:32
217. 1177 McWilliams Emma w W40 Orangegrove AC 28:33
218. 1657 Doherty Denise w W45 Foyle Valley 28:34
219. 1576 Rice Deolad m M50 Newcastle 28:37
220. 1308 Quinn Mark m M50 U/A 28:40
221. 1723 McBride Jimmy m M60 L.A.C 28:46
222. 1282 Boyle Marion w W50 Foyle Valley 29:01
223. 1280 Knocker John m M60 Acorns 29:05
224. 1694 Bradley Jennifer w W40 Acorns 29:06
225. 1279 Hargan Rosemary w W55 Acorns 29:08
226. 1579 Hinfey Stacey w W35 Acorns 29:12
227. 1542 Byrne Bridgeen w W50 CoD Spartans 29:13
228. 1175 Flemming Lisa w W40 Orangegrove AC 29:14
229. 1286 McClintock Trisha w W40 Foyle Valley 29:16
230. 1266 Brownlee Don m M55 Acorns 29:28
231. 1584 Campbell Andy m M40 Valley Running Club 29:44
232. 1571 McFadden Miriam w W45 Foyle Valley 29:44
233. 1283 McDevitt Erin w SW CoD Spartans 29:45
234. 1707 McLaughlin Emily w SW Foyle Valley 29:51
235. 1595 Walker Wendy w W35 Acorns 29:51
236. 1646 McGillivray Keith m M40 Valley Running Club 29:58
237. 1179 Holland Jill w W45 Orangegrove AC 30:08
238. 1560 Lynch Roisin w W65 CoD Spartans 30:29
239. 1078 Liddy Ciaran m M35 L’kenny AC 30:31
240. 1594 Darragh Rhonda w W40 Acorns 30:32
241. 1178 McMahon Deborah w W40 Foyle Valley 30:34
242. 1729 Sharkey Danny m M55 L.A.C 30:37
243. 1289 Wise Helen w W35 North Down 30:39
244. 1599 Dallas Steve m SM Acorns 30:48
245. 1276 McCarthy Monica w W40 Springwell 30:51
246. 1298 Broomfield Martin m M45 Valley Running Club 31:05
247. 1693 Mullan Monica w W50 Acorns 31:11
248. 1732 Doherty patsy m M50 Foyle Valley 31:45
249. 1541 McCafferty Joel m SM Foyle Valley 31:53
250. 1592 Gallagher Liam m M50 Foyle Valley 32:07
251. 1294 Boyle Darren m M40 Valley Running Club 32:07
252. 1597 Wensley Wendy w W45 Acorns 32:13
253. 1724 mcToal Helen w W45 Acorns 32:16
254. 1688 Quinn Joe m M65 East Down 32:19
255. 1749 Beattie Stephen m M45 Ballydrain 32:23
256. 1591 Shaw Tanya w W45 Acorns 32:24
257. 1695 Henry Natasha w SW Acorns 32:32
258. 1614 Klldrenko Erika w W35 Acorns 32:33
North West XC Open
Finisher List
TotalRank Bib Name Sex AG Club Time
5
259. 1618 McFaul Mabel w W55 Ballymena Runners 32:58
260. 1617 Quinn Brigid w W70 Ballymena Runners 33:12
261. 1290 hamilton Cara w W40 North Down 33:37
262. 1741 Young Hugh m M70 Ballydrain 33:39
263. 1596 Bredisen Julie w W35 Acorns 33:40
264. 1287 McAnirn Gemma w SW North Down 33:43
265. 1604 Purvis Caoimhe w SW Acorns 33:56
266. 1598 Mullan Roisin w SW Acorns 34:02
267. 1585 Reid Helen w W35 Valley Running Club 34:11
268. 1273 Morgan Evelyn w W40 Acorns 34:21
269. 1272 Quinn Ciara w W35 Acorns 34:21
270. 1603 Semple Kate w W35 Acorns 34:31
271. 1725 Kidd Edel w W35 Acorns 35:07
272. 1660 Hargan Elaine w W35 Acorns 35:08
273. 1600 Campbell Gareth m M40 Acorns 35:22
274. 1738 Elliot Lisa w W35 Ballydrain 35:27
275. 1750 Beattie Allyson w W45 Ballydrain 36:52
276. 1586 Graham Lynn w W45 Valley Running Club 40:36
277. 1587 Cassidy Lynda w W50 Valley Running Club 40:59
Number of records: 277
North West XC Open
Finisher List